به طور کلی به ظاهر بیرونی هر ساختمان نما گفته می‌شود. نما اولین تصویری است که از ساختمان مشاهده شده و در بسیاری مواقع با اولین نگاه به ساختمان و از روی طراحی نما می‌توان به کاربری ساختمان اعم از ساختمان تجاری، ساختمان مسکونی، درمانی و کاربری‌های دیگر پی برد. طراحان معمار نمای ساختمان که مترادف انگلیسی آن Building Façade  است، با سبک‌های گوناگونی طراحی می‌کنند.

نما، بیرون ساختمان را از درون جدا کرده و فضای عمومی را از فضای خصوصی متمایز می‌کند. سبک‌های طراحی می‌توانند برگرفته از نقاط مختلف دنیا مانند طراحی رم باستان، طراحی ایران اسلامی، طراحی مناطق ساحلی و یا سایر سبک‌های طراحی باشد.

همچنین سبک‌های طراحی می‌تواند بر طبق ادوار زمانی و اصطلاحا مدهای روز جهان شامل کلاسیک، نئوکلاسیک و سنتی بوده و با بهره‌گیری از تخصص معماران و تکیه بر دانش آنها طراحی و ترسیم شوند. طراحی نمای ساختمان بسیار لذت بخش و در عین حال نیز حساس است.

نما عموما از مصالحی چون، انواع سنگ‌ها، آجرها و چوب طراحی و اجرا می‌شود که هریک می‌توانند درصدی از طراحی یک نما را به خود اختصاص دهند. به‌عنوان مثال نمای آجری با قاب پنجره‌ها و نرده‌های چوبی. همچنین نمای سنگی نیز می‌تواند ترکیبی از آجر و چوب را در خود جای دهد.

همچنین دیده شده طراحان معمار، نمای کامپوزیت، نمای شیشه، نمای چوب و نمای آجر را بایکدیگر ترکیب کرده و خروجی ایده‌آل و تحسین‌برانگیز را ارائه داده‌اند.

گروه طراحی معماری ایده کاربلدترین و با تجربه‌ترین طراحان نما را گردهم آورده تا از سازه‌های معماری شما اثری منحصر به فرد ساخته و بنای شما را مانند نگین انگشتری در شهر جلوه‌گر کند. کافیست با ما از ایده‌آل‌هایتان صحبت کنید و تحقق رویایتان را به گروه متخصص ما بسپارید.